ალდაგმა მაჭახელას ხანძრის შედეგად მიყენებული ზარალი სრულად აუნაზღაურა
შპს „მაჭახელა სამიკიტნოს“ სადაზღვევო კომპანია „ალდაგთან“ 2017 წელს გაფორმებული ხელშეკრულების ფარგლებში, დაზღვეული ჰქონდა თუმანიანის #23-ში მდებარე ობიექტი, (კერძოდ: შენობა, შიგთავსი და სარემონტო სამუშაოები). მათივე ინფორმაციით, 2018 წლის აპრილში მომხდარი ძლიერი ხანძრის შედეგად, მნიშვნელოვნი ზიანი მიადგა კომპანიის კუთვნილ შენობას, რემონტსა და ობიექტის შიგთავსს. მომხდარი ხანძრის შედეგად „მაჭახელას“ „ალდაგთან“ გაფორმებული ხელშეკრულების პირობების მიხედვით, მიყენებული ზარალი სრულად აუნაზღაურდა.
ზარალის ანაზღაურებასთან დაკავშირებით განმარტებები გააკეთა სადაზღვევო კომპანია „ალდაგის“ გენერალურმა დირექტორმა გიორგი ბარათაშვილმა.
„შპს „მაჭახელა სამიკიტნოსთან“ „ალდაგს“ ათწლიანი, მჭიდრო თანამშრომლობა აკავშირებს. აღნიშნული კომპანია ჩვენთვის მნიშვნელოვანი პარტნიორია. აღსანიშნავია, რომ ჩვენთან თანამშრომლობით, კომპანიას მიეცა საშუალება, ასეთი მასშტაბური ზარალი სრულად ანაზღაურებოდა. ვფიქრობ, ნებისმიერი კომპანიისთვის მნიშვნელოვანია, ჰყავდეს ისეთი სტაბილური და ფინანსურად ძლიერი პარტნიორი, როგორიც დაარსების დღიდან არის „ალდაგი“. ჩვენთან თანამშრომლობით, დაზღვეულ ორგანიზაციას შეუძლია მშვიდად წარმართოს თავისი ბიზნეს საქმიანობა, რადგანაც ნაკისრ ვალდებულებებს „ალდაგი“ მუდამ ასრულებს“, -განაცხადა გიორგი ბარათაშვილმა.
„მაჭახელა სამიკიტნოს“ წარმომადგენელის ბელა კუტიბაშვილის თქმით, სადაზღვევო კომპანიასთან თანამშრომლობით, მათ შემთხვევის შედეგად მოსალოდნელი სირთულეების აცილება შეძლეს.
„2018 წლის აპრილში ჩვენს ობიექტზე მომხდარი ხანძრის შედეგად, მნიშვნელოვნად განადგურდა ჩვენი კუთვნილი ქონება და საკმაოდ სოლიდური ზარალი მოგვადგა. აღსანიშნავია, რომ სადაზღვევო კომპანია „ალდაგში“ დაზღვეული გვქონდა ჩვენი კუთვნილი ქონება, რაც ხანძარმა თითქმის გაგვინადგურა. „ალდაგთან“ თანამშრომლობით, ჩვენ შევძელით მაქსიმალურად აგვეცილებინა თავიდან ის სირთულეები, რაც მომხდარ შემთხვევას შეიძლება მოჰყოლოდა. აღსანიშნავია, მიყენებული ზარალი, ჩვენს კომპანიას „ალდაგმა“ სრულად აუნაზღაურა. სადაზღვევო კომპანიის წარმომადგენლები მყისიერად ჩაერთნენ მომხდარი შემთხვევის დარეგულირების პროცესში და შესაბამისად, კომპანიამ შეძლო გართულებების და მნიშვნელოვანი დანაკარგების გარეშე გაეგრძელებინა საქმიანობა. სასიხარულოა, როდესაც თანამშრომლობა ისეთ ფინანსურად მდგრად და საიმედო პარტნიორთან, როგორიც „ალდაგია“, – განაცხდა ბელა კუტიბაშვილმა.

Aldagi fully reimbursed Machakhela for the damage caused by a fire
Aldagi Company fully reimbursed Machakhela for the damage caused by a fire. Under the contract of 2017 with Aldagi Insurance Company, Machakhela Samikitno Ltd insured a facility located at Tumanyan # 23 (namely: building, interior objects and renovation). According to their information, as a result of a large fire in April 2018, significant damage was caused to the company's building, renovation and interior objects. According to the terms of the contract signed between Aldagi and Machakhela, the company was fully reimbursed for the damage caused by the fire.
General Director of Aldagi Insurance Company Mr. Giorgi Baratashvili made explanations regarding the reimbursement.
Aldagi has been working with Samikitno Machakhela LTD in close  partnership for ten years. The above mentioned company is an important partner to us. It should be noted that through cooperation with us the company was given the opportunity to get full reimbursement for such large-scale losses. I think it's important to any company to have a stable and financially strong partner like Aldagi has been since the day it was founded. With us, the organization can manage their business smoothly, as Aldagi always fulfills its obligations”, said General Director of Aldagi Insurance Company Mr. Giorgi Baratashvili.
According to the representative of Samikitno Machakhela Ms Bela Kutibashvili, through cooperation with the insurance company, they were able to avoid the difficulties that could be expected as a result of the accident.
“As a result of the fire in April 2018 at our facility, our property was significantly destroyed and we sustained significant damage. It is noteworthy that our property, which was almost destroyed, was insured by Aldagi  Insurance Company. Through cooperation with Aldagi, we were able to avoid as many difficulties as possible, which may have arisen after the accident. It should be noted that our company was fully reimbursed for the damage by Aldagi. Representatives of the insurance company were immediately involved in the accident settlement process and thus the company was able to continue its operations without any complications and significant losses. It is a pleasure to work with such a financially sustainable and reliable partner as Aldagi”, Bela Kutibashvili said.