ალდაგი 13 ივნისის სტიქიით დაზარალებულებს საყოფაცხოვრებო ტექნიკით უზრუნველყოფს
ალდაგი  13 ივნისის სტიქიის შედეგად დაზარალებულ, ყველაზე რთულ მდგომარეობაში მყოფ 25 ოჯახს საყოფაცხოვრებო ტექნიკით, კერძოდ მაცივრებითა და ტელევიზორებით უზრუნველყოფს.
დღეს სადაზღვევო კომპანია ალდაგის ზარალების მართვისა და მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორმა ვახტანგ ებიტაშვილმა თბილისის ვიცე-მერთან დიმიტრი ქუმსიაშვილთან ერთად სტიქიის შედეგად დაზარალებული ოჯახები მოინახულა და მათ ალდაგის საჩუქრები გადასცა.  ამ დროისათვის, მერიის მიერ გადარიცხული თანხით ბინა თერთმეტმა ოჯახმა შეიძინა. ალდაგისგან ტექნიკის ნაკრებებს დარჩენილი 14 ოჯახი, ბინების შეძენისთანავე მიიღებს .
აღსანიშნავია, რომ 13 ივნისის სტიქიის შემდეგ, ალდაგმა  მიიღო გადაწყვეტილება გაეუქმებინა 25 წლის იუბილის აღსანიშნავი ყველა ღონისძიება, რათა მაქსიმალურად დახმარებოდა დაზრალებულ მოქალაქეებს.

Aldagi will provide the victims of the June 13 disaster with home appliances
Aldagi will provide 25 households, which are in the worst conditions after the June 13th disaster, with appliances, including refrigerators and TVs.
Today, Vakhtang Ebitashvili, Director of Loss Management and Service Department at  Aldagi Insurance Company together with the Vice Mayor of Tbilisi Dimitri Kumsiashvili, visited the families affected by the disaster and presented them with the gifts from Aldagi. Eleven families purchased apartments with the money transferred by the City Hall. The remaining 14 families will receive home appliances from Aldagi as soon as they purchase the apartments.
It is noteworthy that after the June 13 disaster, Aldagi decided to cancel all the 25th anniversary celebrations in order to help the damaged citizens as much as possible.