აგროდაზღვევის სახელმწიფო პროგრამის ბენეფიციარს ალდაგმა 232 ათასი ლარის ზარალი აუნაზღაურა
მარნეულის რაიონის სოფელ თამარისში ფერმერ გიორგი ებანოიძეს სეტყვის შედეგად მიყენებული ზარალი სადაზღვევო კომპანია ალდაგმა უკვე აუნაზღაურა.  2015 წლის 20 ივნისს, სეტყვამ გიორგი ებანოიძეს ხახვის მოსავლის 75%  გაუნადგურა. სადაზღვევო ანაზღაურებამ  232 ათასი ლარი შეადგინა, რაც სადაზღვევო კომპანია ალდაგმა გიორგი ებანოიძეს გამარტივებული პროცედურების შედეგად, უმოკლეს ვადაში აუნაზღაურა.
ფერმერი სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს „ აგროდაზღვევის“ პროგრამაში 2014 წლის ოქტომბრის თვეში ჩაერთო. პროექტის დახმარებით 17 ჰექტარი ხახვის მოსავალი დააზღვია, სადაზღვევო პრემიამ შეადგინა 30 345 ლარი, აქედან სააგენტოს გადასახდელმა თანხამ  28,560ლარი, ხოლო გიორგი ებანოიძეს მხოლოდ 1785 ლარის გადახდა მოუხდა.
დღეს, სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტოს პროგრამა „აგროდაზღვევის“ მენეჯერი ლევან მაღრაძე,  სადაზღვეო კომპანია ალდაგის ქონებრივი ზარალების მართვისა და მომსახურების დეპარტამენტის დირექტორი ვახტანგ ებიტაშვილი და ადგილობრივი ხელისუფლების წარმომადგენლები მარნეულის რაიონში  დაზარალებულ გიორგი ებანოიძეს შეხვდნენ და  სტიქიის  შედეგად განადგურებული ნაკვეთი დაათვალიერეს.
აგროდაზღვევის სახელმწიფო პროგრამას სოფლის მეურნეობის პროექტების მართვის სააგენტო ახორციელებს. პროგრამის მიზანია, ხელი შეუწყოს ქვეყანაში სოფლის მეურნეობის სფეროს განვითარებას და აგრო სექტორში სადაზღვევო ბაზრის დამკვიდრებას. აქედან გამომდინარე, პროგრამის მეორე ეტაპის ფარგლებში, სახელმწიფო ფერმერებს სადაზღვევო პრემიის დიდ ნაწილს (40%-დან 60%-მდე) უფინანსებს.

Aldagi reimburses the sum of 232 thousand Gel to the Beneficiary of the State Agro Insurance
Aldagi Insurance Company has already reimbursed for the damage to the farmer Giorgi Ebanoidze in the village of Tamarisi in the Marneuli district. On June 20, 2015, hail destroyed 75% of the onion crop on George Ebanoidze’s plot. The Insurance reimbursement amounted to 232 thousand Gel, which was reimbursed to Giorgi Ebanoidze by Aldagi Insurance Company as a result of the simplified procedures.
The farmer joined the Agro Insurance Program of the Agricultural Project Management Agency in October 2014. The project supported 17 hectares of the onion crop, the insurance premium amounted to 30 345 lari, the Agency paid 28,560 lari and Giorgi Ebanoidze had to pay only 1785 lari.
Today the Manager of the Agro Insurance Program of the Agricultural Project Management Agency Mr. Levan Maghradze, Director of the Property Loss Management and Service Department of Aldagi Insurance Company Mr. Vakhtang Ebitashvili and local government officials in the Gurjaani district met with Giorgi Ebanoidze and visited the plots destroyed by the natural disaster.
The State Agricultural Insurance Program is implemented by the Agricultural Project Management Agency. The program aims to promote the development of agriculture in the country and the establishment of the insurance market in the agro sector. Therefore, as part of the second stage of the program, state farmers finance a large portion of the insurance premium (40% to 60%).